مهمترین ابزارهای طراحی وب سایت های اینترنتی

مهمترین ابزارهای طراحی وب سایت های اینترنتی

شناسه: 60 آخرین ویرایش: دوشنبه 25 اسفند 1393

برای اینکه یک محصول سخت افزاری یا نرم افزار تولید شود باید ابزار مختلفی را بکار گرفت تا این محصول آماده شود. این شرایط در طراحی صفحات وب هم صدق می کند و برای طراحی یک وب سایت باید نرم افزارهای مختلفی را بکار گرفت.

برخی از این نرم افزارها برای کاربران آماتور نیز شناخته شده هستند ولی برخی از آنها تخصصی تر هستند و برای عموم مردم شناخته شده نیستند که در ادامه به اختصار با آنها آشنا می شویم.

معرفی ابزارهای طراحی وب سایت های اینترنتی

ابزارهای توسعه وب سایت

برای اینکه بتوان یک وب سایت ایجاد کرد باید در ابتدا یک سرور وب، یک دیتابیس و یک زبان برنامه نویسی انتخاب کرد و آنها را بر روی سیستم عامل که بر روی یک هاست قرار دارد نصب کرد.

علاوه بر این در هنگام توسعه وب سایت ها نیاز داریم که بصورت مرتب وب سایت را تغییر دهیم و اگر بخواهیم هر روز این کار را بر روی سرور انجام دهیم کار بسیار زمانبری خواهد شد.

به همین دلیل باید محیط توسعه را بر روی سیستم خانگی ایجاد کنیم تا نیازی به اتصال به سرور نباشد. نرم افزارهای زیادی وجود دارد که این کار را انجام می دهند. در میان پی اچ پی کارها نرم افزار XAMPP از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

ادیتور برای ویرایش کدها

پس از ایجاد محیط توسعه باید بتوان کدها را نوشت و ویرایش کرد. این کار به عهده ادیتورها می باشد. برای اینکار از ادیتوری مثل ++notepad می توان استفاده کرد.

نرم افزارهای گرافیکی

در انتها نرم افزارهای گرافیکی بکار می آیند که معروف ترین آنها فتوشاپ و فلش هستند.

استفاده از مرورگر و افزونه ها فراموش نشود!

برای اینکه وب سایتی که طراحی کرده اید را ببینید باید از مرورگرها استفاده کنید.

مرورگر فایرفاکس به دلیل اینکه تعداد زیادی افزونه دارد که در توسعه وب سایت بکار می روند اولین انتخاب برنامه نویسها میباشد.

فایرباگ محبوب ترین افزونه فایرفاکس می باشد که امکانات متعددی در اختیار طراحان قرار می دهد.

آشنایی با فایرباگ خود به یک مقاله جداگانه نیاز دارد که در آینده در این مورد مقالاتی منتشر خواهیم کرد.