برای طراحی وب سایت چه باید کرد ؟

برای طراحی وب سایت چه باید کرد ؟

شناسه: 62 آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 اسفند 1393

بسیاری از افراد مایل هستند وب سایتی کارآمد برای خود طراحی کنند ولی اطلاعات کافی در این زمینه ندارند، لذا تصمیم گرفتیم در این مقاله کارها و اقدامات مورد نیاز برای راه اندازی یک وب سایت را توضیح دهیم.

یک وب سایت چه چیز هایی نیاز دارد؟

این سوال را می توان به اختصار پاسخ داد:

  1. دامنه
  2. هاست
  3. نرم افزار

نکاتی در رابطه با دامنه ها

دامنه ها در واقع همان آدرس وب سایت ها می باشند. ahvaznet.ir دامنه یا آدرس وب سایت اهواز نت می باشد.

دامنه باید نشانگر نام و برند شرکت شما باشد و به گونه ای باشد که تلفظ نام فارسی دامنه برای کاربران ساده باشد و در یاد کاربران باقی بماند.

در میان کاربران ایرانی دامنه های با پسوند com و ir از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

آشنایی با هاست و سرور وب سایت

برای اینکه بتوانید وب سایت را راه اندازی کنید نیاز دارید که فایلهای وب سایت را در اینترنت قرار دهید و برای این کار به یک کامپیوتر نیاز خواهید داشت که فایلهای شما را میزبانی کند.

به این کامپیوتر هاست یا سرور می گویند. به دلیل اینکه خرید یک کامپیوتر هزینه زیادی دارد، شرکتهای هاستینگ این کار را انجام می دهند و در ازای پرداخت مبلغی بسیار کمتر یک سرور اشتراکی در اختیار شما قرار می دهند.

نرم افزار وب سایت

در انتها باید نرم افزار خود را بر روی هاست نصب کنید تا هنگامی که دامنه را در آدرس بار مرورگر تایپ می کنید وب سایت خود را ببینید.

وب سایتها بسته به نوع خود به نرم افزارهای متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال نرم افزار یک وب سایت فروشگاهی با نرم فزار یک وب سایت شبکه اجتماعی تفاوت دارد و شما باید بر اساس نیاز خود نرم افزاری انتخاب کنید که بتواند کارهای مورد نیاز شما را انجام دهد.

مشاوره طراحی وب سایت

اطلاعاتی که در اینجا به آنها اشاره شد اطلاعات کلی هستند و اگر بخواهید یک وب سایت راه اندازی کنید باید نکات بسیار بیشتری را در نظر بگیرید. توصیه می شود قبل از آغاز راه اندازی وب سایت با یک برنامه نویس در این زمینه مشورت کنید.

می توانید جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.