اهمیت رنگ در طراحی وب سایت و تاثیر ان بر کاربرها

اهمیت رنگ در طراحی وب سایت و تاثیر ان بر کاربرها

شناسه: 64 آخرین ویرایش: جمعه 29 اسفند 1393

برای راه اندازی یک وب سایت باید کارهای بسیار زیادی انجام شود و هرکدام باید به دقت و ظرافت انجام شود تا بتوان یک وب سایت حرفه ای و کارامد راه اندازی کرد.

برخی از این کارها:

  1. آنالیز و تجزیه تحلیل ابزار و امکانات مورد نیاز وب سایت
  2. طراحی دیتابیس
  3. برنامه نویسی
  4. طراحی قالب گرافیکی و ظاهر وب سایت
  5. بهینه سازی ساختار وب سایت برای موتورهای جستجو

کاربران فقط قالب وب سایتها را می بینند

پس از اینکه وب سایت راه اندازی شد باید این موضوع را بخاطر بسپارید که برای کاربران اهمیتی ندارد که وب سایت با کدام زبان برنامه نویسی نوشته شده است، دیتابیسش چیست و...

تعداد بسیار زیادی از کاربران اطلاعی در مورد زبانهای برنامه نویسی ندارند و فقط ظاهر وب سایت را مشاهده می کنند و بر اساس چیزی که می بینند در مورد یک وب سایت قضاوت می کنند.

اهمیت رنگها در طراحی وب سایت

اگر وب سایت رنگبندی مناسبی نداشته باشد باعث می شود که چشم کاربران خسته شود و نتوانند و یا نخواهند مطالب وب سایت را مطالعه کنند.

علاوه بر این رنگبندی باید مطابق با روحیه، سن و سال، جنسیت و سایر ویژگی های شخصیتی بازدیدکنندگان وب سایت انتخاب شود. طبیعتا رنگبندی وب سایتی که برای یک مهد کودک طراحی می شود باید با رنگبندی وب سایتی که برای یک شرکت صنعتی طراحی می شود متفاوت باشد.

فرض کنید کاربری چند دقیقه در حال مطالعه مطالب یک وب سایت با پس زمینه سفید بوده است و به ناگاه آن وب سایت را می بندد و وب سایت شما که پس زمینه قرمز دارد را مشاهده می کند، بنظرتان چه حسی به او دست می دهد؟